Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Erasmus+ w Portugalii

W połowie marca uczniowie naszej szkoły spotkali się w Portugalii ze swoimi rówieśnikami, z którymi realizują projekt ,,Upcycling – a project from bottom to top” w ramach programu Erasmus+ (z Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji, Turcji i Grecji). Podczas wyjazdu mieliśmy okazję przyjrzeć się działaniom różnych specjalistów w dziedzinie upcyclingu, którzy w kreatywny sposób potrafią wykorzystać powtórnie niepotrzebne już przedmioty.
Czy wiedzieliście, że z wałka kuchennego można samodzielnie zrobić ładną lampę, a do przetapianych powtórnie opakowań po jogurtach w fabryce dodaje się wodorosty, aby materiał był bardziej przyjazny dla środowiska i nie szkodził zwierzętom, jeśli dostanie się do oceanu?
Sami też zajmowaliśmy się upcyclingiem, tworząc metalowe ozdoby ścienne, biżuterię i breloczki korkowe. Graliśmy na upcyclingowych instrumentach skomponowane przez siebie krótkie utwory.
Nie zabrakło nam też czasu na oglądanie pięknych zabytków starożytnej Bragi, Guimãraes czy Porto. Próbowaliśmy lokalnych dań z rzepy i pomarańczy, zrywanych prosto z drzewa. Nawiązaliśmy też nowe znajomości, które, mamy nadzieję, będą trwać.
 
Opiekunami grupy podczas wyjazdu były panie Joanna Gawor i Krystyna Bobak.